Összefoglaló 2023. július 12., szerda

SK Dynamo České Budějovice - DVTK 1-2 (1-1)

Lejátszotta 4. nyári felkészülési mérkőzését is a DVTK labdarúgó csapata. Az ellenfél ezúttal a cseh élvonalban szereplő SK Dynamo České Budějovice csapata volt. A csehek két tizenegyest is rúghattak, de Bransilav Danilović a másodikat kivédte, a DVTK góljait Jérémie Obounet szerezte.

SK Dynamo České Budějovice - Diósgyőri VTK 1-2 (1-1)

Bad Hall, Zorn-Arena, 20 néző. Játékvezető: Slavomir Schlesinger (Cristian Greinecker, Philipp Leonhartsberger)
SK Dynamo České Budějovice: Sípoš (Andrew, 46.) - Havel (Čoudek, 46.), Králik (Pařízek, 59.), Broukal, Suchan, Osmančík (Bastl, 59.), Ondrášek (Hais, 46.), Čermák (Matoušek, 59.), Hellebrand, Čmelík (Trummer, 46.), J. Hora (Aderidan, 46.). Vezetőedző: Marek Nikl
DVTK: Danilović (Odyntsov, 46.) - Csirmaz, Chorbadzhiyski, Célestine, Medgyes - Holdampf, Lőrinczy, Csatári (Kövesi, 70.) - Obounet, Papp (Acolatse, 70.), Leshchynskyi (Krawczyk-Demczuk, 70.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej

Sárga lap: Leshchynskyi az 50., Csirmaz a 67., Hais a 80. percben.
Gólszerző: J. Hora (1-0 - tizenegyesből), Obounet (1-1) a 31., Obounet (1-2) az 59. percben.

Az edzőtáborozó kerethez csatlakozott a DVTK két akadémistája, Kövesi Krisztián és Yevhen Leshchynskyi, valamint egy fiatal lengyel játékos, Mikołaj Krawczyk-Demczuk, aki az NB III.-as keret tagja lehet a jövőben, és egy holland labdarúgó, Elton Acolatse is.

4. perc: Egy kiugratási kísérlet után hamar tizenegyeshez jutott a cseh csapat. Jakub Hora állt a labda mögés és az elvetődő Danilovic helyére, a kapu közepébe lőtte a labdát. 1-0

31. perc: Egy igazi diósgyőri tüzijáték. Előbb Lőrinczy, majd Leshchynskyi lövését védte bravúrral Sípoš, végül Jérémie Obounet gurított az üres kapuba. 1-1

59. perc: Egy gyors kapusindítás után Csirmaztól Lőrinczyhez került a labda, aki Jérémie Obounet-hoz passzolt, és a DVTK gaboni játékosa óriási gólt lőtt. 1-2

Kuznyecov Szergej: - Kemény ellenféllel találkoztunk, akik magas iramban játszottak. Érdekes mérkőzés volt, de nagyon örülök annak, hogy már most volt a csapatnak karaktere, hiszen hátrányból is tudtunk fordítani. Ezek a pillanatok nagyon fontosak. Természetesen még messze vagyunk a tervezett őszi játékunktól, sok fiatal és sok új játékos is pályán volt ma. De ez most nem számít, az volt a legfontosabb, hogy egy jó ellenfél ellen tudtunk fordítani, majd meg tudtuk tartani az eredményt. Gratulálok a srácoknak, számukra ez volt az utolsó ausztriai felkészülési mérkőzés. Van min dolgozni, folytatjuk a munkát!

Az edzőtáborban folyó munkáról a DVTK hivatalos honalpja mellett a klub facebook oldalán, Instagram és Twitter csatornáján folyamatos tájékoztatást adunk.