OTP Bank Liga 30. forduló

Diósgyőri VTK - Kecskeméti TE 0-0

Miskolc, DVTK Stadion, 5412 néző. Játékvezető: KARAKÓ Ferenc (ALBERT István, BUZÁS Balázs).
DVTK: Artem ODYNTSOV - BOKROS Szilárd, SZATMÁRI Csaba, Bozhidar CHORBADZHIYSKI, Bitok STEPHEN - Vladislav KLIMOVICH, Alexander VALLEJO, Francisco FEUILLASSIER - BÉNYEI Ágoston, Bright EDOMWONYI, Rudi POŽEG VANCAŠ. Vezetőedző: Vladimir RADENKOVIĆ.
KTE: VARGA Bence - MÁJER Milán, SZŰCS Kornél, BELÉNYESI Csaba, SZABÓ Alex, ZEKE Márió - HELMICH Pál, VÁGÓ Levente, BANÓ-SZABÓ Bence - LUKÁCS Dániel, HORVÁTH Krisztofer. Vezetőedző: SZABÓ István.

Csere: HELMICH Pál helyett NIKITSCHER Tamás a 46., Bright EDOMWONYI helyett SZABÓ Levente és Francisco FEUILLASSIER helyett PERNAMBUCO az 59., BANÓ-SZABÓ Bence helyett ZSÓTÉR Donát a 67., LUKÁCS Dániel helyett PÁLINKÁS Gergő a 71., BÉNYEI Ágoston helyett HOLDAMPF Gergő és Vladislav KLIMOVICH helyett FEKETE Vince a 74., BOKROS Szilárd helyett FERENCSIK Bálint a 83., MÁJER Milán helyett IYINBOR Patrick a 85. percben.
Sárga lap: HELMICH Pál a 40., Bitok STEPHEN a 49., SZŰCS Kornél a 70., MÁJER Milán a 80., Rudi POŽEG VANCAŠ a 90+2. percben.

Vladimir Radenković: Kemény meccs várt ma ránk, mert egy kiválóan szervezett védelemmel rendelkező csapat érkezett hozzánk. Azt kell mondjam, közel tökéletesen zárták le ma is a területeket, így nem volt helyünk helyzetek kialakítására. Ilyenkor nincs mit tenni, mint várni az egy-két gólszerzési lehetőségre, vagy pontrúgásból veszélyeztetni. Megvolt a tervünk, hogyan bontsuk meg a zárt védelmüket, többször szerettük volna váltogatni az oldalakat, és végül a bal szélen mögéjük kerülni, ahol Bitok Stephen, Rudi Požeg Vancaš és Francisco Feuillassier képességeire akartunk építeni. Azonban az első negyedórában idegesen játszottunk, előre ívelgettünk a labdát, ami mint egy falról jött vissza, így hiába birtokoltuk többet a labdát, mégis az történt, amit az ellenfél akart. Ezt követően viszont egyre jobban tartottuk magunkat az eredeti elképzeléshez, és jöttek is a támadások, azonban talán ötször lőttünk kapura, próbálkoztunk, mertünk előre, de nem született gól. Az utolsó 15 percben nyíltabbá vált a játék, amikor már több helyzetet alakítottunk ki, bár a vendégeink előtt is adódott lehetőség kontrából, de ma egy helyzetet sem sikerült értékesíteni, így igazságos 0-0 született.
Az edzők és a játékosok sokat tudnak tanulni egy 0-0-s mérkőzésből, de az biztos, hogy a szurkolók számára legkevésbé sem élvezetes egy gólnélküli döntetlen, ahol még a helyzetek száma sem volt sok.
Ferencsik Bálint megmutatta a tudását, a magabiztosságát, mert cselezni is. Továbbra is rajta tartjuk a szemünket az akadémia növendékein, mert akiben látjuk a minőséget, annál nem nézzük, hogy 17 vagy 27 éves. Az akadémisták pedig legyenek türelemmel, mert amikor készen állnak rá, akkor nem azt nézzük, hogy mennyi az állás, és meg fogják kapni a lehetőséget.

Szabó István: - Igazságos a döntetlen, talán az utolsó 5-10 percben dönthette volna el bármelyik csapat a saját maga javára a mérkőzést. Amit elterveztünk, azt sikerült megvalósítani, lezártuk a területeket, és nem engedtük kibontakozni az ellenfél jó képességű játékosait, majd gyors átmenetből kontrákat vezettünk. Egy ilyen csodálatos közegben, ilyen nagyszerű szurkolótábor előtt nem könnyű nullára hozni egy találkozót, mi mégis megtettük, amihez gratulálok a fiúknak. Ezzel matematikailag is bebiztosítottuk a bennmaradást, így elégedetten utazhatunk haza.