Összefoglaló 2023. július 30., vasárnap

NB III.: DVTK II - DVSC II 2-3 (2-2)

Fordulatos találkozón kezdte meg a bajnoki szereplését a DVTK II együttese. Az Észak-Keleti csoport nyitó fordulójában a diósgyőri fiatalok kétszer is vezettek a DVSC II ellen, a hajdúságiak azonban előbb egyenlítettek, majd a győztes gólt is megszerezték.

NB III., Észak-Keleti csoport, 1. forduló

Diósgyőri VTK II - Debreceni VSC II 2-3 (2-2)

DVTK Edzőközpont, 100 néző. Játékvezető: Sándor Csaba (Gergely Márton, Nagy Petra).
DVTK II: A. Odyntsov - A. Osikov, Bacsa B., Fülöp L., Demeter M. - Szamosi Á., I. Stavinchuk, Kövesi K. - Fekete V., Hetyei Sz., Vincze D. Vezetőedző: Szamosi Tamás.
DVSC II: Erdélyi B. - Vaskó A., Farkas T., Horváth Z., Takács B., Kozma B., Hornyák Cs., Nagy R., Batai T., Kócs-Washburn E., Sipos Sz. Vezetőedző: Máté Péter.

Csere: Sipos Sz. helyett Horváth-Gaudi A. a 46., Hetyei Sz. helyett Sipos Zs. a 46., I. Stavinchuk helyett Sáreczki Sz. az 59., Vincze D. helyett Balázsi L. a 72., Szamosi Á. helyett Horváth Zs. a 80., A. Osikov helyett Szőke Á. a 80., Horváth Z. helyett Fábián B. a 81., Kozma B. helyett Karmacsi R. a 81., Batai T. helyett Pelles G. a 84., Farkas T. helyett I. Polozhyi a 90+2. percben.
Sárga lap: Szamosi Á. az 51., Vincze D. a 61., Demeter M. a 77. percben.
Gólszerző: Demeter M. (1-0) a 4., Kócs-Washburn (1-1, 11-esből) a 7., Fekete V. (2-1) a 31., Batai T. (2-2) a 45., Kócs-Washburn (2-3) az 57. percben.

Kulcsillanatok

4. perc: Egy gyors kényszerítő után Demeter kapta vissza a labdát a bal oldalon, majd éles szögből pontosan lőtt a hosszú alsó sarokba, 1-0.

7. perc: Baloldali debreceni akció végén Osikov csúszott be rossz ütemben a tizenhatoson belül, amiért a vendégek büntetőt kaptak. A tizenegyest Kócs-Washburn az elmozduló Odyntsov helyére lőtte, 1-1.

31. perc: Többször is felszabadtítottak a vendégek, de egy pontos beadás végül megtalálta Feketét, aki közelről a DVSC hálójába passzolt, 2-1.

45. perc: Kapu előtti kavarodás során nem tudotak a disógyőri védők felszabadítani, Odyntsov bravúrja is kevés volt, mert Batai végül a gólvonal mögé juttatta a labdát, 2-2.

57. perc: Egy védelmi hibát követően Kócs-Washburn vezethette Odyntsovra a labdát, felnézett, majd tizenöt méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 2-3.

Szamosi Tamás: - Sajnálom, hogy nem tudtuk itthon tartani a három pontot., pedig sokat tettünk érte, főleg a második félidőben. Nyilván látjuk a hibáinkat, amelyből tanulnunk kell.

Máté Péter: - Egy nagyon jó ellenféllel találkozunk ezen a napon. Igyekeztünk a DVTK erősségeiből és a hibáiból is felkészülni, de az elkövetett hibáinkat könyörtelenül kihasználták. Összességében azonban egy góllal jobbak voltunk ezen a találkozón.