Összefoglaló 2024. március 16., szombat

DVTK - Paks 2-1 (1-1)

A DVTK hazai pályán győzött a Paks ellen az OTP Bank Liga 25. fordulójában. Alig halt el a kezdő sípszó, amikor már vezetett a vendégcsapat, ám a Diósgyőr hatalmas energiákat mozgósított, folyamatosan támadott, és egy szabadrúgás utáni kombinációból Jurek Gábor lövésével egyenlített is. Akár a vezetést is megszerezhették volna a piros-fehérek, de több kontrát is hatástalanítottak a paksiak. A szünet után is diósgyőri támadásokkal folytatódott a játék, amit Vladislav Klimovich fejesgóllal koronázott meg. A hajrában a Paks mindent egy lapra feltéve támadott, de a Testgyakorlók védelme szilárdan állt a lábán.

OTP Bank Liga 25. forduló

Diósgyőri VTK - Paksi FC 2-1 (1-1)

Miskolc, DVTK Stadion, 5587 néző. Játékvezető: ERDŐS József (SZERT Balázs, BECSÉRI Gergely).
DVTK: Artem ODYNTSOV - GERA Dániel, SZATMÁRI Csaba, Marco LUND, Bitok STEPHEN - Alexander VALLEJO, HOLDAMPF Gergő - JUREK Gábor, BÉNYEI Ágoston, Rudi POŽEG VANCAŠ - SZABÓ Levente. Vezetőedző: Vladimir RADENKOVIĆ.
PFC: SIMON Barnabás - LENZSÉR Bence, KINYIK Ákos, SZABÓ János - KOVÁCS Krisztián, VAS Gábor, PAPP Kristóf, MEZEI Szabolcs, OSVÁTH Attila - KÖNYVES Norbert, TÓTH Barna. Vezetőedző: BOGNÁR György.

Csere: TÓTH Barna helyett HARASZTI Zsolt és LENZSÉR Bence helyett BALOGH Balázs a 46., OSVÁTH Attila helyett SILYE Erik az 58., KÖNYVES Norbert helyett BÖDE Dániel a 68., BÉNYEI Ágoston helyett Vladislav KLIMOVICH és JUREK Gábor helyett PERNAMBUCO a 69., MEZEI Szabolcs helyett HAHN János a 76., Alexander VALLEJO helyett Bozhidar CHORBADZHIYSKI a 81. percben.
Sárga lap: LENZSÉR Bence a 19., VAS Gábor a 66. percben.
Gólszerző: KÖNYVES Norbert (0-1) a 2., JUREK Gábor (1-1) a 19., Vladislav KLIMOVICH (2-1) a 72. percben.

2. perc: Szabó János hosszú, magas indítására Könyves Norbert rajtolt. Lerázta Lundot, majd tíz méterről a kapu jobb alsó sarkába helyezett, 0-1

19. perc: A sárga lap utáni szabadrúgásból egyenlített a DVTK egy Gera elleni szabálytalanságot követően. Požeg Vancaš talppal Jurek Gábor elé tette a labdát, aki egyet tolt rajta, majd 18 méterről bődületes erővel, a jobb kapufát érintve talált a paksi hálóba, 1-1

72. perc: Pernambuco ívelt középre a jobb oldalról. Vladislav Klimovichról minden paksi megfeledkezett, így nyolc méterről zavartalanul csúsztatott a jobb alsó sarokba, 2-1