Összefoglaló 2024. február 24., szombat

DVTK - Fehérvár 4-0 (1-0)

Az OTP Bank Liga 22. fordulójában a DVTK hazai pályán kiütéssel győzött a Fehérvár FC ellen. Az első félidőt jelentősen meghatározta Csongvai Áron kiállítása, miután csúnyán letalpalta Bényei Ágostont. A létszemfölény gyorsan diósgyőri vezetést hozott, amihez kellett Gergényi Bence öngólja. Az előny birtokában a Testgyakorlók magabiztosan járatták a labdát, és több helyzetet is kialakítottak, ami kimaradt. A szünet után a DVTK óriási nyomást helyezett az ellenfélre, kapufát is lőtt Gera Dániel, ám az előnyt ne, sikerült növelni. A folytatásban kissé kijött a vendégcsapat, míg a diósgyőriek a gyors ellentámadásokban bíztak, ami meg is hozta az eredményt, Francisco Feuillassier duplázta meg az előnyt. A hajrában is a DVTK támadott, és végül a debütáló Szabó Levente duplájával 4-0-ra megnyerte a mérkőzést.

OTP Bank Liga 22. forduló

Diósgyőri VTK - Fehérvár FC 4-0 (1-0)

Miskolc, DVTK Stadion, 5164 néző. Játékvezető: PINTÉR Csaba (VÍGH-TARSONYI Gergő, HUSZÁR Balázs).
DVTK: Artem ODYNTSOV - GERA Dániel, SZATMÁRI Csaba, Marco LUND, Bitok STEPHEN - BÉNYEI Ágoston, HOLDAMPF Gergő, Alexander VALLEJO - JUREK Gábor, Bright EDOMWONYI, Rudi POŽEG VANCAŠ. Vezetőedző: Vladimir RADENKOVIĆ.
FFC: TÓTH Balázs - BESE Barnabás, Nikola SERAFIMOV, SPANDLER Csaba, GERGÉNYI Bence, SCHÖN Szabolcs - Tobias CHRISTENSEN, SIGÉR Dávid, CSONGVAI Áron - Nejc GRADIŠAR, Nikolás STEFANELLI. Vezetőedző: Bartosz GRZELAK.

Csere: BÉNYEI Ágoston helyett Francisco FEUILLASSIER és JUREK Gábor helyett PERNAMBUCO a 63., SIGÉR Dávid helyett Rúben PINTO, Nicolás STEFANELLI helyett TÓTH Tamás és SCHÖN Szabolcs helyett KATONA Mátyás a 64., Alexander VALLEJO helyett Vladislav KLIMOVICH és Bright EDOMWONYI helyett SZABÓ Levente a 71., BESE Barnabás helyett Mario SIMUȚ és Nejc GRADIŠAR helyett Mamoudou KARAMOKO a 80., Rudi POŽEG VANCAŠ helyett Argyris KAMPETSIS a 90. percben.
Sárga lap: BÉNYEI Ágoston a 3., JUREK Gábor a 37., Nikola SERAFIMOV a 87. percben.
Piros lap: CSONGVAI Áron a 16. percben.
Gólszerző: GERGÉNYI Bence (1-0, öngól) a 18., Francisco FEUILLASSIER (2-0) a 70., SZABÓ Levente (3-0, 11-esből) a 87., SZABÓ Levente (4-0) a 89. percben.

18. perc: Megszerezte a vezetést a DVTK. Stephen baloldali beadása után Gergényi Bence az öt és felesről a saját kapujába továbbította, 1-0

70. perc: Pernambuco húzott el a bal oldalon, jó ütemben ugratta ki Požeg Vancašt. A szlovén támadó lövését blokkolták, de második szándékból középre passzolt, ahol érkezett  Francisco Feuillassier és öt méterről az üres kapuba továbbított, 2-0

87. perc: Sárga lapot kapott Nikola Serafimov Požeg Vancaš buktatásáért. Az eset a tizenhatoson belül történt, ezért VAR-vizsgálat után a DVTK büntetőt kapott. A büntetőt Szabó Levente a jobbra mozduló Tóth Balázs mellett a kapu bal sarkába helyezte, 3-0

89. perc: Požeg Vancaš lépett ki a bal oldalon, pontosan tálalt a középen érkező Szabó Levente elé, aki közelről a hálóba passzolt, 4-0

Vladimir Radenković:  A mérkőzést kellő önbizalom nélkül kezdtük, ami talán érthető is ebben a helyzetben, amikor új stáb vette át az irányítást. A labdarúgók meg akarták mutatni a tudásukat, és a védekezés rendben is volt, de támadásban lassan járattuk a labdát. Az első 10 perc után feljavultunk, átvettük az irányítást, és arról beszéltünk, hogy amikor nincs nálunk a labda, akkor se essünk pánikba, hanem maradjunk szervezettek, és várjunk az ellentámadás lehetőségére. A piros lap befolyásolta a mérkőzést, amit utána nagyon okosan lehoztunk.
Az elmúlt hét napban rengeteg energiát tettünk a felkészülésbe. Büszke vagyok a játékosokra, mert rendkívül koncentráltan dolgoztak az edzéseken, és nagyon figyeltek a videózáson, a csapatmegbeszélésen is. Most még minden friss, ki kell elemezni a mai találkozót, de közel vagyok ahhoz, hogy teljesen elégedett legyek. Szervezetten játszottunk, végig kontroláltuk a mérkőzést, és végül lezártuk a találkozót. Sakkban is megvertük az ellenfelet.
Amióta megérkeztem, elsősorban a legfontosabb hiányosságot próbáltuk meg orvosolni. A DVTK sokat támadott, ám amikor labdát veszített, akkor az ellenfél sok kontrát vezetett. A mai napon sikerült ezt megakadályozni, mert a támadásbefejezésnél nem csak arra figyeltünk, hogy hányan érkeznek a 16-oson belülre, hanem arra is, hogy a többiek hogyan ellenőrzik a 16-os előtti területet felkészülve az esetleges labdavesztésre. Talán az utolsó 10 percben vezetett az ellenfél 2-3 kontratámadást, de a fociban előfordul az ilyen.
Ma még ki lehet ünenpelni a győzelmet, de utána a keddi kupameccsre kell koncentrálni.

Bartosz Grzelak: Mindenekelőtt gratulálok az ellenfelünknek a győzelemhez. Igazán kíváncsi lettem volna, hogyan alakul ez a mérkőzés, ha végig 11 a 11 labdarúgó játszik, mert akkor jó eséllyel más eredmény született volna. De ilyen a futball, nem kívánom kritizálni a játékvezetőt, bármikor történhet hasonló eset. Piros lap volt, de előtte bebizonyítottuk, hogy csapat vagyunk, és jól hajtottuk végre a meccstervet.