A házigazda Ausztrália a 2023-as kosárlabda Ázsia Kupa B csoportjából két győzelem - egy vereség mutatóval, csoportmásodikként jutott tovább. A negyeddöntőben Dél-Korea együttesével csapnak össze Darcee Garbinék, a mérkőzés június 30-án, pénteken helyi idő szerint 11:30-tól kerül megrendezésre. A győztes az elődöntőben Kínával csap össze a fináléba kerülésért.

A nyitómérkőzésen a Fülöp-szigetek ellen kiütéses győzelmet arattak az ausztrálok, ezt követte egy Tajpej (Taipei) elleni magabiztos siker (45-91), majd egy fájó vereség Japántól (66-91). A DVTK HUN-Therm légiósa, Darcee Garbin mindhárom mérkőzésen pályára lépett: a Fülöp-szigetek ellen 18 perc alatt 18 ponttal, 8 lepattanóval és 2 gólpasszal; Tajpej (Taipei) ellen 17 perc alatt 6 ponttal és 2 lepattanóval; Japán ellen pedig 21 perc alatt 7 ponttal, 1 lepattanóval és 1 gólpasszal zárt.